özlem Yüksektepe

Özlem Yüksektepe Kimdir ?

Acayip Tarifler YouTube Kanalının kurucusu, bir lezzet avcısı ve mutfak insanıdır.

1982 İstanbul doğumlu, aslen Kayserili, evli ve iki çocuk annesidir. Aydın Üniversitesi gastronomi bölümü ve Mutfak Sanatları Akademisinde Aşçılık eğitimi almıştır.Sıradışı pişirme teknikleri, sihirli lezzet dokunuşları ve kendine özgü geliştirdiği pratik mutfak ipuçlarını 2016 yılından itibaren dijital mecralarda paylaşmaktadır.

Çevrimiçi topluluk platformları ve sosyal mecralarda Türkiye, Almanya, Fransa, İngiltere ve Hollanda başta olmak üzere birçok ülkede toplam 400.000 den fazla takipçisi bulunmaktadır.

YouTube kanalındaki videoları 30.000.000 izlenme ile Yemek Tarifi içeriklerinde Trend Youtuberlar arasındadır. Instagram ve Facebook platformunda 20 milyondan fazla görüntülenme sayısına ulaşmıştır.

2012 - 2018 yılları arasında bir çok televizyon kanalına konuk olan,katıldığı yemek programları ve yarışma formatlarında televizyon izleyicisi tarafından çok sevilen Özlem hanım 2012 yılında Show Tv’de yayınlanan Yemekteyiz yarışmasında birincisi olurken 2017 yılında TV8 ‘de yayınlanan Yemekteyiz yarışmasında ise ikinci olmuştur. Ayrıca 2018 yılında yine TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye yarışmacıları arasında da yer almıştır.

Paylaştığı tariflerde sadece yapım sürecini değil, yaptığı işlemlerin mantığını anlatmak Özlem Yüksektepe’nin ayrıcalıklı özelliklerinden biridir.

Çünkü Özlem hanıma göre iyi bir lezzet oluşturabilmenin mantığını doğru anlayabilirsek, reçeteye hiç bir zaman ihtiyacımız olmaz. Kendi reçetelerimizi yazabilir, benzer tatlar ve mutlu anlar oluşturabiliriz.

Kişisel Web sitesini ziyaret edin: ozlemyuksektepe.com


Hangi şerbetli tatlı favoriniz?

Yeni Tariflerden Haberdar Olun